sıcacık bir film: stajyer

 

THE INTERN

  Ana karakterimiz Ben, 70 yaşında emekli, dul bir adamdır. Eşini kaybettikten sonra dünyayı gezmiş, yoga ve çince kurslarına gitmiş, boş kalmak istememiştir. Alışverişten döndüğü bir gün, sokakta  moda sitesine yaşlı stajer arandığı ilanına rastlar ve hemen başvurur. Stajyer arayan firma, çok kısa sürede popüler olan bir kıyafet satış sitesidir.

  Şirketin sahibi Jules Oustin hırslı, gözü pek, başarılı bir kadındır. Her anı dolu, kendini işine adamıştır. Jules başta Ben’i kabullenemese de ilerleyen zamanda bu ikili çok sıkı bir arkadaşlık kurarlar. Ben’in tecrübeleri Jules’un içinde bulunduğu sıkıntıları hafifletir. Sevimli ve babacan tavırlarıyla Ben, bir anda hem şirketin hem de Jules’un kalbini kazanır.

  İnternet sitesi çok hızlı büyüdüğü için yatırımcılar endişeye düşerler ve şirketi yönetmesi için bir CEO ile çalışmak isterler. Şirketini başkasına emanet etmek,  Jules için çok da kolay olmayacaktır. Jules’un o takıntılı hallerini kendime çok benzettim. Ben de bir şeye kafamı taktığım zamanlarda dış dünyadan kopar, tamamen ona odaklanırım. Ve her detayı ile kendim ilgilenmek isterim.

Ben’i ise dedeme  benzettim. Babamın babası, zamana ayak uydurur, teknolojiden anlar ve pratik bir insandır. Her yaştan insan onunla anlaşabilir, yanında sıkılmazsınız ve onunla herşey hakkında sohbet edebilirsiniz. Pek çok sahnede hıh, aynı benim dedem dedim. 

 intern-xlarge

  Jules’un şirketin içinde bisikletle gezdiği sahneler çok hoştu. Mekan eski bir üretim fabrikası olduğundan, aydınlık ve ferah. Bir de filmde ev babası olma durumu var ki, pek de alışık olmadığımız bir durum. Jules çalışıyor, eşi evde çocuk bakıyor. Toplantılara o gidiyor, yemekleri o yapıyor hatta kendince bunalıma bile giriyor.

  Filmleri mevsimlerine göre ayıranlardansanız, bu film tam bir yaz/bahar filmi. İzlerken içiniz ısınıyor, kendinizi sıcak havalarda hissediyorsunuz. Karşılıklı diyologlar, şirket arkadaşlığı, eski usülden son teknolojiye alışmaya çalışan Ben ve daha bir sürü şey… İzlerken keyif alacağınızı umuyorum.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapabilmek için lütfen soruyu cevaplayınız. *