küçük yardımcı: sudokrem!

 

sudokrem_Fotor 

 

 Yaralara, kesiklere, pişiklere, egzamaya, güneş lekerine, yatalak hastaların yaralarına, morluklara, sinek ısırıklarına, küçük çaplı yanıklara ve sivilce izlerine tek bir kremin iyi geleceğini söylesem, ne dersiniz? Evet, doğru okudunuz. Bu krem her derde deva!

 

 

İsmi sudokrem. Eczanelerde pişik ve bebek bakım kremi olarak satılıyor. Ama bir çok cilt sorunlarına karşı etkili. Bazı etkilerini bizzat test ettim onayladım. Evde erkek kardeşiniz varsa çizikler, yara-bereler kaçınılmaz oluyor haliyle. Hemen sürüyoruz ve çok hızlı bir şekilde iyileştiriyor. İz de kalmıyor. Yine hassas ciltli erkekler traş sonrasında oluşan kızarıklıklar için de kullanabilirler.

Ben sivilcelerim sebebebiyle keşfetmiştim. İçeriğindeki çinko asit sayesinde sivilceleri küçülttüğünü yazmışlardı bazı boglarda. Açıkçası böyle bir faydasını göremedim. Ama Roaccutan tedavisinden sonra sivilce lekelerimde kullanmaya devam ettim. Renklerini gözle görülür bir şekilde açtığını söyleyebilirim. Bir gecede yok olmadı tabi ama düzenli kullanımda işe yarıyor!

Çok kuru ciltli bir arkadaşım ise gece yatmadan, tüm yüzüne nemlendirici olarak kullandığını söylemişti. Oldukça da memnundu. Bu şekilde denemedim ve cildi çok çok kuru olmayanlar da denemeyi düşünmesin. Yoğun yapısı yüzünden sivilce ve yağlanmaya sebep olabilir. Kaş yapayım derken göz çıkarmayalım.

Oldukça katı kıvamlı ve bereketli bir ürün sudokrem. Sürüldüğü bölgede tabaka gibi kalıyor zaten. Su ile tam temizlenmiyor. Köpüren bir temizleyici kullanmak lazım. Ben genelde gece yatmadan çok hafif bir şekilde uyguluyorum. Sabaha cildim tamamen emmiş oluyor. Katı yapısı sayesinde en küçük boyu bile sizi uzun zaman idare edecektir.

Sudokrem, başta İngiltere olmak üzere Avrupa’da satış rekorları kırıyormuş. Gerçi bu satış rekoru olayını anlayamadım. Zira ben iki senede minicik kutunun yarısına dahi gelemedim. Ufak mucize dememin sebebi de bu. Koskocaman boyları da var. Onu alanların ya üçüz çocukları var, ya da torunlarına miras bırakmayı düşünüyor. Kısaca herkes çok memnunmuş diyelim biz şuna. Bir pişik kremi nasıl oluyor da ciltteki her tahrişe iyi geliyor, inanın ben de bilmiyorum. Tek bildiğim her evde bulunması gerektiği. Umarım sizde memnun kalırsınız.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapabilmek için lütfen soruyu cevaplayınız. *