Bir sepet mutluluk

 

Snapseed     Bugün sizlere yakın zamanda aldığım, çok düşünülmüş bir o kadar da uğraşılmış bir hediyeden bahsedeceğim. Bilenler vardır, yeni evli çift yakın akrabalarına ‘el öpmeye’ giderler.

Bu adet özellikle Erzincan’da çok yaygındır. Eşime ilk anlattığım zaman, ‘hergün birine gidelim yoksa bitiremeyiz bu gezileri’ demişti. -hala bitiremediler- Aileye yeni giren damat ve gelin’in kaynaşması için güzel bir adet bence. Böylece herkesle zaman geçirmiş oluyoruz.

Geçen hafta en sonunda çok yakın oturmamıza rağmen bir türlü gidemediğimiz amcamlara sıra geldi. Ne demişler, geç olsun, güç olmasın. Sofralar kuruldu yemekler yendi. Yengem her zamanki gibi döktürmüş. -ki onun tarifleri başka başka yazıların konusu- Sohbet muhabbet derken zaman su gibi geçti. Sonra yengem bir sepetle salona geldi. Şimdi bu sepetin içinde neler varmış gelin, hep beraber görelim.

Snapseed-2

Çiçek” yuvanız cennet bahçesi gibi olsun diye!

“Nar Ekşisi” yüzünüz hiç ekşimesin diye!

“Zeytinyağı” bir ömür sağlık sıhhat içinde yaşayın diye!

“Bal” Aile saadetiniz ömür boyu bozulmasın diye!

“Mum” Allah her daim yolunuzu aydınlatsın diye!

“Oreo” Ağzınızın tadı hiiiiiç bozulmasın diye!

“Kahve” Kırk yıl hatrımız olsun diye!

Snapseed-3

“Tabaklar” sen beğendin diye”

 

Düşünceli  hediyeleri ve güzel duaları için sevgili Bilal amcama ve Elif yengeme tekrar teşekkür ediyorum. Her birine yürekten bir amin!

responses to “Bir sepet mutluluk” 4

  1. Çok güzek ve anlamlı bir hediye. Anlatımında bir o kadar etkileyici. Bütün dualarına bütün bir içtenlikle amin diyorum. Hoş muhabbetinin devamını da bekleriz 🙂

  2. Yeni siten hayırlı olsun kızım, bizim adetlerimiz böyle güzel. Yaşatmak lazım. Çok güzel anlatmışsın

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum yapabilmek için lütfen soruyu cevaplayınız. *